چه زمان به روانشناس نیاز داریم؟

 

برخی افراد که با مشکلاتی در حوزه روح و روان خود مواجه می شوند، نمی دانند چه زمان باید به روان شناس مراجعه کنند!

برای روشن شدن ذهن شما خواننده گرامی، به نوشتار کوتاه زیر توجه کنید:

افراد در طول زندگی خود که همراه با ناملایماتی است، گاهی اوقات گرفتار آشفتگی روحی و روانشناختی می شوند. اگر این آشفتگی در زمینه ی خاصی از زندگی شما رخ داده، مثلا در مورد زندگی زناشویی تان، در مورد اضطراب در یک موقعیت خاص، به واسطه ی ضرورت تصمیم گیری در یک انتخاب و … در چنین مواردی لازم است شما به روان شناس و یا مشاور مراجعه کنید تا با کمک او بتوانید از این بلاتکلیفی و بحران رها شوید.

در برخی مواقع آشفتگی عمق بیشتری داشته و در موقعیت های زیادی از زندگی شما، این آشفتگی تأثیر قابل ملاحظه ای در تسلط شما به زندگی گذاشته و بر زندگی تان کنترل ندارید، مثل تجربه دلشوره و اضطراب در موقعیت های مختلف و یا یک موقعیت خاص، وسواس، افسردگی و یا برهم خوردن خلق (پایین و بالا رفتن خلق) و … در چنین مواردی لازم است به روان شناس بالینی مراجعه کنید تا طی جلساتی به حل ریشه ای مشکل تان بپردازید.

برخی افراد در حال حاضر با مشکلی روبرو نیستند، بلکه در صدد کسب اطلاعاتی پیرامون عملکرد بهتر در یک موقعیت خاص و یا موقعیت های زندگی هستند، در این صورت می توانند به یک مشاور و یا روان شناس مراجعه کرده و پیرامون آن موضوع اطلاعات کاربردی کسب کنند. از جمله این موارد، مشاوره پیش از ازدواج، آموزش مهارت کنترل خشم، آموزش ارتباط مؤثر با دیگران، آموزش مدیریت استرس، آموزش خودآگاهی و خودشناسی و … می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید